دبیرستان شاهد حضرت فاطمه الزهرا (دوره اول )
اولیاء مدرسه
   
 
گفتگوی آنلاین
اتاقهای گفتگو
اتاقی تعریف نشده است
نام:
   
 
 

مشاوره

برنامه درس ملی

برنامه درسی ملی :

 

تحول بنیادین در آموزش و پرورش , تحولی عمیق و ریشه ای است که به تحول در مفاهیم نظری , روند ها و فرایندها , نقش ها و کارکردها و رویکردها منجر خواهد شد. در تحول بنیادین نوع نگاه به معلم , کتاب , مدرسه , کلاس درس و به ویژه دانش آموزان دگرگون خواهد شد. این نگاه , معلم را در قلّه می بیند و همه شرایط و امکانات را برای الگو پذیری و تأسی دانش آموز به معلم جهت دستیابی به قله های انسانیت , علم و ادب و اخلاق فراهم می آورد. تفکر و تعقل , خلاقیت و نوآوری , بهره مندی از روش های نوین و فنآوری های جدید, ایجاد محیطی بانشاط و شاداب , برپایی مدرسه دوست داشتنی , همه و همه در خدمت تربیت دانش آموزان برای دستیابی به مراتبی از حیات طیبه و قرب الهی می باشد. تحقق این مهم , نیازمند باز مهندسی نیروی انسانی با محوریت استقرار نظام رتبه بنــــــــــدی و نظام جذب و نگه داشت معلمان می باشد ؛ که به لطف الهی در دستور کار قرار دارد.


تدوین برنامه عمل محور 1
طرح تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد با تکیه بر سند تحول بنیادین و نگاه تعالی بخش , مدرسه محور , مشارکت جو و کیفیت مدار شرایطی را فراهم آورد که موارد ذیل در مدرسه تحقق یابد : 1-شناسایی عوامل تأثیر گذار بر فرآیند یادگیری در مدرسه 2-اتخاذ رویکرد برنامه محوری در مدارس 3-تعیین اهداف و طراحی برنامه عملیاتی برای مدرسه 4-سنجش مستمر عملکرد مدرسه در اجرای طرح عملیاتی 5-شناسایی راه های بهبود اجرای طرح 6- ارتقاء کیفیت مدیریت مدرسه و افزایش بهره وری در مدرسه

سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴
متن کامل سند چشم‌انداز بیست ساله‌ی جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ هجری شمسی؛ که در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۸۲ توسط رهبر معظم انقلاب به سران قوای سه‌گانه ابلاغ شد:
با اتکال به قدرت لایزال الهی و در پرتو ایمان و عزم ملی و کوشش برنامه‌ریزی شده و مدبرانه‌ی جمعی و در مسیر تحقق آرمان‌ها و اصول قانون اساسی‌، در چشم‌انداز بیست‌ساله، ایران کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی، الهام‌بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بین‌الملل.
 
 

درج مطلب

 
پیام رسان
گیرنده